| VI3 a întrebat:

Am făcut calisthenics acasă timp de 3 ani și acum vreau să merg la sală. O să mai cresc în masă musculară?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"Cineva mi-a spus că nu voi mai crește în masă, pentru că mam dezvoltat deja." poti sa-i spui acelui cineva ca e RETARDAT. Punct.

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Bineinteles.

| VI3 explică (pentru aXy99):

Da, dar mam antrenat 3 ani și din câte știu, în primi 3 ani te dezvolți cel mai bine. Eu am făcut calisthenics și am ceva masă musculară, dar vreau să cresc mai mult și de aceea vreau să merg la sală. Cineva mi-a spus că nu voi mai crește în masă, pentru că mam dezvoltat deja.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VI3):

Eu si dupa 12 ani de antrenamente inca mai cresc in masa musculara happy

| VI3 explică (pentru Cosmin86):

Mă întrebam când o să răspunzi?
Mulțumesc!

| VI3 explică (pentru Cosmin86):

În loc de emoji, mi-a pus semnul întrebări laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru VI3):

Sunt oameni care dupa 20 de ani de sala inca fac progrese si asta iti spune dupa 3 ani ca nu mai cresti? Serios? laughing)

Unde gasesti asemenea oameni?

| VI3 explică (pentru Cosmin86):

Mai am o întrebare. Exercițiile fizice pentru grupele mari de mușchi, stimulează producția de testosteron, dar am auzit de la un antrenor, că stimulează și hormonul de creștere în înălțime.
Este adevărat? Antrenorul mi-a spus că dacă vreau să cresc neapărat în înălțime, ar fi bine să pun mai mult accent pe genuflexiuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VI3):

Da, stimuleaza si HgH-ul, dar nesemnificativ happy

99% din cresterea in inaltime e genetica, dar acel 1% il poti influenta facand genuflexiuni si alte exercitii grele (indreptari, etc).

| Cosmin86 a răspuns (pentru VI3):

"Cineva mi-a spus că nu voi mai crește în masă, pentru că mam dezvoltat deja." poti sa-i spui acelui cineva ca e RETARDAT. Punct.

| ruddy a răspuns:

La sala poti izola destul de bine muschiul, il poti antrena din mai multe unghiuri + crescut treptat a greutati.