| IngerFaraAripixD a întrebat:

Salut, am hotarat sa merg la sala sa slabesc nu pentru forță, (banda rulanta,abdomene, box) si acolo la aparate scrie HR adica Heart Rate, mi-a scanat păna in 200 si nu stiu daca e bine...la o femeie mai in varsta era 70 si ținea același ritm cu mine...vara asta m-am ingrașat cu fffff multe energizante Hell si am zis ca nu mai beau si incerc sa fac Cardio.(n-am baut energizant de vreo 2-3 luni) Este periculos sa am HR peste 190?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

200 nu este bine deloc.
Nu te mai forta, iar inainte sa mergi la sala nu este recomandat sa iei energizante.
Energizantele iti afecteaza inima!
Acel HR este bine sa il ai pana in 160 maxim!

| IngerFaraAripixD explică (pentru Simpatic):

Multumesc pentru sfat, dar nu am baut energizante de vreo 2-3 luni si am zis ca vreau sa slabesc. de obicei HR am 135-160-170

| Simpatic a răspuns (pentru IngerFaraAripixD):

Pare in regula, cand faci efort inima are mult mai multe batai decat in repaus!