| Dany077 a întrebat:

Am implinit recent 17 ani si am facut sala timp de un an pana in iunie anul trecut. M-am dezvoltat mult in acel an petrecut la sala dar m-am oprit pentru ca vreau sa mai iau cativa cm in inaltime acum cat ma mai ajuta varsta. Am 1.75 si m-am apucat sa fac niste exercitii de stretching acasa si sa iau vitamina D. Ce alte recomandari a-ti avea pentru a mai creste in inaltime? vreau sa ajung la 1.80

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Toata lumea ridica deasupra capului si toata lumea creste.

Arnold ridica deasupra capului greutati URIASE la 16-17 ani si a ajuns la 1.92.

Inaltimea e determinata gentic, nu o influentezi tu prea mult :)

Uite :
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa sala, te ajuta sa cresti in inaltime din cauza stimularii hormonului de crestere (HGH) si a testosteronului

cum naiba sa te opresti din sala rolling on the floor

cine te-a invatat o asemenea IDIOTENIE?

| Dany077 explică (pentru Cosmin86):

Asa mi s-a spus, chiar nu stiu ce sa fac in acest moment, sa ma apuc iar si daca ma apuc trebuie sa imi limitez exercitiile, sa nu ridic greutati deasupra capului, nu stiu ce sa fac.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dany077):

De ce nu vorbesti cu instructorul de la sala? iti arata el ce sa faci.

poti spre ex. sa faci street workout, sa te antrenezi cu corpul tau, dar e mai complicat decat pare happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Da mai, daca face sala il trage gravitatia in special pe el laughing. din editia "f*ck u in particular" laughing. eu am 1.72 de la 15 ani, deci ciuciu gravitatie la mine rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dany077):

Toata lumea ridica deasupra capului si toata lumea creste.

Arnold ridica deasupra capului greutati URIASE la 16-17 ani si a ajuns la 1.92.

Inaltimea e determinata gentic, nu o influentezi tu prea mult :)

Uite :
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

| florynmondialul a răspuns:

Nu opresti cresterea ca sala! ci din contra intinzi ligamentele si ajuti cresterea ca la orice sport daca mai vrei sa cresti du-te la inot sau baschet si sa ai o alimentatie adecvata si odihna
corpul creste ca si muschii cand corpul este in repaos

| marian951 a răspuns:

Nu te opri degeaba de sala ca nu o sa cresti mai repede.Contrar opiniei publice ridicatul de greutati nu te face mai mic precum nici atarnatul cu capul in jos nu te face mai mare

| Burnnin a răspuns:

Fa inot sau baschet.

| nopainnogain29 a răspuns:

Nu prea cred ca mai ai cum sa cresti mult, ai deja 17 ani si sala nu are nici o legatura cu cresterea.Parerea mea e sa te ti de sala.