| Baschetbalistu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut. Am inceput sala de 3 luni. Am luat totul din alimentatie. Insa, antrenorul imi spune ca am nevoie de carbohidrati si proteine. Mi-a recomandat suplimentul Massbolic sau Imass. Voi ce credeti e bun suplimentul pentru inceput? Am o greutate destul de mica, 58. Iar inaltimea undeva la 1, 74. La ce ma ajuta suplimentul massbolic?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara carbo nu ai energia necesara unui antrenament, eu as merge pe proteine din zer, mai scump dar se asimileaza complet, rapid, carbo poti din fructe usor sa ai

| Baschetbalistu_Andrei_1996 explică (pentru RAY):

Pai massbolic are si proteina din zer impreuna cu proteina din zer, are 66 g carbo si 30 proteine din zer.

| RAY a răspuns (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

Super,nu stiam,eu unu as merge pe proteina din zer si pe albusuri,dar daca asa e, continua sa iei, si vei creste mai mareste greutatea, repetarile, mai ridica o haltera, fa de toate

| Sn4k3 a răspuns:

Suplimenteaza cantitatea de nutrienti de care ai nevoie. Iei suplimentele cand nu-ti poti asigura necesarul din mancare.

| AnastasiaK a răspuns:

Păi dacă luai "totul din alimentatie" nu aveai nevoie de suplimente. Sincer, mi se pare trist să ai nevoie de suplimente la doar 58kg, fără să faci sport de performanță.