| Superior a întrebat:

Salut,am luat 2 gantere de 5KG de la Decathlon. Eu am un stil mai sedentar de viata asa... si unii zic ca le-am luat prea mari, ca trebuia sa incep cu 3KG,etc. Ma rog, pot si cu astea, eventual le iau si pe alea de 3KG. Intrebarea mea este : cum le pot folosi sa fac muschi in brate?
P.S: Si ala de la Decathlon care parca s-a chinuit sa le ridice pe amandoua intr-o mana. Esti culturist ceva?laughing

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Orice greutate este ok. La inceput faci mai putine si pe urma progresezi. Ideea este sa te tii de sport, sa nu fie doar o perioada.

| Sn4k3 a răspuns:

E bine 5 pentru inceput, dar trebuia sa iei ajustabile cu mai multe greutati. Cauta exercitii cu gantere pe net.
https://www.google.ro/......ps?/search

| Dismally a răspuns:

Era mai bine sa iti iei una singura de 15 - 20 kg dar cu discuri si iti reglai greutatea in functie de cat poti face. Cauta pe google sau Youtube: exercitii gantera si vei gasi destule.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, degeaba le-ai luat.
Daca esti sedentar mai bine iesi prin parc si fã street workout, înot, intinderi/mobilitate in casa pentru a decompresa coloana si picioarele, sau mergi la o sala.