| Kagead a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor in legatura cu calitehnics workout, am nevoie de un cycle pentru incepatori, imi poate sugera cineva un program? Gen. unul saptamanal si cat timp trebuie sa-l urmez sa pot trece la stadiul urmator si etc...

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Eh, aici nu e ca la problemele matematice: uite, asta e formula aplic-o si ai rezolvat problema. Aici nu exista "formule" standard exista experimente, experimentezi pe propia piele cum iti merge mai bine, de avansat vei avansa cand va fi pregatit organismul tau sa avanseze. M-am antrenat si eu putin la bara, dar nu scheme si toate nebuniile de le fac baietii aia pe yt. Puteam sa fac muscle-up 2 cat de cat si 1 tras de par laughing. Ar trebui sa incepi cu baza: tractiunile(de tot felul, cu toate tipurile de priza), flotarile la paralele; genu si fandari, flotari de tot felul cu tot felul de pozitii. Ajungi sa faci 12-15 tractiuni corecte (nu stiu zic si eu, poti incerca un muscle up si ce alte nebunii mai fac street workerii adevarati), pasul 2 ai putea lega greutati de tine si la un moment dat vei dezvolta masa musculara si in special muschii spatelui, tricepsului, piept, biceps, umeri care-ti va permite sa treci mai departe.