| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de recuperare la genunchi (tendinita patelara si cvadricipitala)
Stie cineva in Tg -Jiu o clinica sau doctori buni de recuperare medicala?
Orice informatie e binevenita!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

De obicei ti se recomanda baile termale/cu namol pentru recuperare.

| DavidoffUser a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Multumesc pentru raspuns! Mi s-a recomandat minim 15 sedinte la bai termale + gimnastica sub indrumarile unui terapeut specializat in kinetoterapie de la baile respective + exercitii de recuperare in sala de forta cu diferite greutati pe grupele de muschi specificate in fisa medicala dupa ce invat in statiune exercitiile respective.

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Citeste despre produsul kneeactive, este o banda magnetica. Mi-e mi-a facut bine. In cazul tau de asemenea poate fi utila happy

| kiri11 a răspuns:

- Eu din cauza durerilor suferite m-am indopat si cu suplimente si tot felul de medicamente, dar banda magnetica in combinatie cu suplimentul flexa plus au fost chiar de ajutorwinking

| DavidoffUser a răspuns (pentru kiri11):

Multumesc pentru raspuns!
Mi s-a recomandat o dieta bazata pe proteine luate din carne, oua, lactate, dar si un supliment (depinde cum decurge fortificarea musculutarii) cum ai luat si tu si eventual si un mic suport pentru ameliorarea eventualelor dureri.