Întrebare recomandată | wizzkid a întrebat:

am nevoie de un sfat!
am 17 ani, fac rugby, si momentan joc in Anglia!
dar in acealsi timp merg si la colegiu.
am venit aici acum 6 luni pentru ca am primit oferta sa joc aici!
idea e ca trebuie sa aleg unde vreau sa joc din vara! aici, sau in Romania!
ce ma sfatuiti

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Eu zic ca ai avea mai multe posibilitati daca ai ramane acolo dar depinde unde te simti tu mai bine. Daca vrei atat de mult sa fii campionul Romaniei intoarce-te aici dar, dupa ce vei castiga ce vei face?

| wizzkid explică (pentru վፀiፀፀ):

Pai nu e o problema, am mai multe oferte, aici joc titular meci de meci, dar nu am ajuns la potentialul maxim...nu m-am acomodat cum trebuie. nu sunt in forma maxima

| wizzkid explică (pentru վፀiፀፀ):

Ideea e urmatoarea : duminica (28 luna asta) am finala angliei, fosta mea echipa are primul in cupa pe 14.
asa ca joc finala aici (o castig sper) apoi ma intorc in Romania si castig si acolo finala ( am mai avut o finala in Romania si am pierdut)

9 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Joaca acolo, ai sa inveti mai mult!

| wizzkid explică (pentru SkyPilot):

Da, ideea e ca pe 28 luna asta am finala angliei! si anul trecut am jucat finala romaniei! si am pierdut! vreau sa fiu campionul romaniei nu doar al angliei

| userul7200 a răspuns:

Eu zic mai bine stai in Anglia. Acolo ai mai multe sanse decat in Romania. Normal ca-i fain sa-ti reprezinti tara dar trebuie sa te gandesti si la o cariera profesionala. Trebuie sa te simti bine in acea echipa. E alegerea ta.

| GhostRider02 a răspuns:

Sfatul meu e:sa ramai acolo momentan pana ajungi un exceptional si apoi dupa ce aia invatat tot de la ei sa vi in Romania.

| wizzkid explică (pentru GhostRider02):

Am primit oferta sa joc in franta ieri,,. sunt confuz laughing

| GhostRider02 a răspuns (pentru wizzkid):

No ma...te cred.

| ViperXd a răspuns:

Romania