| Danielforlafu a întrebat:

Salut am o intrebare. Are ceva daca port bascheti de tenis pe strada, in oras etc. Adica.pare gen ciudat sau? Ca mie imi place mult cum arata baschetii care se poarta la baschet.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem: una sunt bachetii, alta sunt tenisii!
Baschetii sunt incaltaminte sport, inalta, peste glezna.
Tenisii sunt tot incaltaminte sport, dar joasa, sub glezna.

Asocierea celor 2 cuvinte "baschet -tenis" nu face sens!

Cat priveste placutul sa poti bascheti la oras, chiar este problema ta! Bineinteles ca nu-i poti purta la costum si tinute clasice, unde se impune pantoful, dar la plimbare prin parc, la joaca, la gradina, poti purta ce doresti.

2 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Ia ţi nişte sandale cu şosete dacă nu iţi plac bascheţii.
Dacă iţi place ţie cum iţi stă asta contează, nu părerile celorlalţi sau dacă e ciudat.

| Danielforlafu explică:

Am zis mai sus bascheti de tenis ma scuzati