| mirel9999 a întrebat:

Salut, am o intrebare, cum sa trag la penalty tare si pe poarta?
Am incercat cu siretul dau tare dar se duce peste.
Daca dau cu latul apara portarul.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Dai cu latu dar trebuie sa stii cum anume sa dai sau cu care lat laughing
Ok hai sa iti explic.Multi dau cu latu labei piciorului,ceea ce e f slab,de aia apara portaru ok?
Dai cu laltu dar cand lovesti,mingea trebuie lovita cu latu piciorului dar in dreptul in care laba se leaga de picior in sus, pricepi? exerseaza asa si o sa vezi cu ce forta se duce mingea si portaru nu mai poate apara laughing
Cand lovesti cu latu dar dincolo de glezna sau cum ii zice mingea se duce f slab, nu ai forta daca lovesti in felul ala.
Incearca si dupa revina si spune cum este ok?
Majoritatea lovesc cu altul dar cu partea dinspre varf, e gresit, lovind asa nu ai suficienta forta.
Cu siretu trebuie sa indoi cat mai mult piciorul, astfel incat mingea sa nu ia traiectorie inalta.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Folosesti SForta
ce e aia, pai e un fel de Forta, doar ca versiunea din "Space Balls" nu StarWars big grin