| Dan_Costea_2001 a întrebat:

Am o intrebare, daca eu ca portar, dau mingea cu mana pana in cealalta poarta si intra in poarta, se pune golul?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca te referi la handbal, da, golul se considera valid. La fotbal, pe teren normal, nu ai avea cum, data fiind distanta. Daca e teren mai mic de fotbal, eu nu l-as considera valid.

| Dan_Costea_2001 explică (pentru dannyel86):

La fotbal, pe teren in sala, nu se considera valid?

| dannyel86 a răspuns (pentru Dan_Costea_2001):

Daca portarul da cu piciorul si intra in poarta, atunci da, cred ca poate fi valid. In fotbalul mare, cand degajezi cu mana, arunci mingea la jucator, nicidecum in poarta adversa. Asadar, golul nu mi se pare valid.

| Ghisan_Vlad_1991 a răspuns:

La HandBall se pune. Daca te referi la football, nu. Se repeta faza in caz ca dai gol