| UnNumeScurt a întrebat:

Am o intrebare. Daca fac doar dimineata 60 abdomene si 20 flotari, si seara la fel, o sa am patratele in 4 luni? Sunt destul de slab, am 1.80 m si 57 kg. Trebuie sa mai fac ceva in plus, sau e ok asa? Dau funda la cel mai bun raspuns.

9 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Esti prea slab, ala nu e abdomen, sunt patratele de foame. Pune mana si mananca, invata ce inseamna antrenamente, ce dracu sunt alea abdomene si flotari dimineata si seara? laughing in primul rand cu restul grupelor ce faci? In al 2 lea rand nu se fac enspemii de antrenamente pe zi, in al 3 lea rand nu antrenezi zilnic aceleasi grupe musculare si etc.

| EraserHead a răspuns:

Flotarile din ce stiu eu sunt mai mult pentru intarirea muschilor la maini si picioare nu la abdomen. Iti recomand sa te uiti la tipul asta e genial si are foarte multe tipuri de exercitii. https://www.youtube.com/channel/UC4GJndVHEhdmqLFBHOCi97A

| Cosmin86 a răspuns (pentru EraserHead):

Serios? Intaresti mainile cu flotarile? Cel mult triceps, si aia 30 %... la flotari PIEPTUL intra 70 %...

Picioare?

Apuca-te de sah, n-ai nicio treaba happy

| EraserHead a răspuns:

Firavi auzi ce vorbesti? Daca nu iti convine de ce naiba mai esti aici? laughing Cauti atentie, nici macar nu e intrebarea ta expertul ****.

| Iosuat a răspuns:

Din cauza ca ai 57 de kg imi dau seama ca nu te alimentezi corespunzator, deci, daca nu te pui pe mancat de proteine, care se regasesc in oua, lactate, carne, legume etc. ( si mancare sanatoasa in general ) nu ai de unde asimila, pentru ca proteinele vor reface muschiul distrus si apoi se dezvolta patratelele. Pai, 60 de abdomene e foarte putin, stiu doamne invarsta care fac cate 300 de abdomene pe zi, si ele nu vor patratele si doar sa slabeasca cu anumite diete! Cauta pe YouTube Angel Fitness acolo ai antrenamente pentru abdomen in limba romana, fa si exercitiul plank sau cum se cheama, e foarte util si pune abdomenul pe jar, multa bafta

| UnNumeScurt explică (pentru Iosuat):

Deci trebuie sa ma ingras ca apoi sa am muschi? Pot sa iau si vitamine ceva sa ma ajute? Sunt ff slab, numai piele si os, si eu ma pot ingrasa?

| ManevraB0y a răspuns:

Da! Ai sanse sa obtii patratele, dar chestia e sa te tii de treaba! Spor la treaba!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ManevraB0y):

Serios? Patratele cu abdomene. si flotari?

Alt copil mic care isi da cu parerea

| EraserHead a răspuns (pentru Cosmin86):

Geniul pamantului pentru asta e si facut site-ul asta pentru asi da fiecare cu parerea si pentru a incerca sa ii ajute pe alti. Ce *** nu iti convine?