| MARIUS122 a întrebat:

Salut am o intrebare fac sala de 5-6 luni, de la inceputul salei aveam 63 kg acuma am 73 kg, 1, 82 inaltime si 15 ani, observ progrese peste tot corpul in masa masculara, dar mai putin in definitie si calitate as vrea sa stiu daca am grasime pe tot corpul din cauza aceasta nu mi se vede mai bine structurat abdomenul si definitia, calitate la ceilalti muschi?

Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Se cheama DEFINIRE. Si cauza pentru care poate nu se vede este pentru ca faci antrenament pentru masa musculara. Pentru a avea corpul definit trebuie sa faci antrenament pentru definire. Daca faci cu antrenor personal intreaba-l pe el ce fel de antrenament faci momentan. Mult succes. Pt alte sfaturi si exercitii viziteaza: http://antrenorpersonal.wordpress.com/

6 răspunsuri:
| just4mee45 a răspuns:

Ai luat proteine?

| MARIUS122 explică (pentru just4mee45):

Da am inceput de vreo 3-4 luni sa iau cate 2 cocktailuri proteice pe zi.

| just4mee45 a răspuns (pentru MARIUS122):

Pai asta se intampla daca iei proteine. faci muschi dar forta e mai mica.o sa ai si forta mai mare dar peste mai mult timp..ai muschi dar nu ai calitate la eitongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru just4mee45):

Serios? de unde ai scos asemenea aberatii? straight face

| Amira211 a răspuns:

Mai bine te duci la un medic(parerea mea)si o sa iti deaun regim si un program special de exercitii

| MARIUS122 explică (pentru Amira211):

Fac cu un antrenor personal