| AlinHristea a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de fotbalul Romanesc, Poate o echipa romaneasca sa ajunga in Champions League si daca da, cum?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate, mai ales campiona, daca trece de tururile preliminarii din CL si se califica in grupe.

| AFR81 a răspuns:

Castigi campionatul in Romania, treci preliminariile si gata, ai ajuns in CL. Erau, in trecut, vremuri mai bune cand campioana intra direct in grupele CL, iar echipa de pe 2 juca preliminarii. Nu mai zic ca aveam o multime de echipe in Europa League (sau Cupa UEFA cum era pe atunci). Acum s-a dus fotbalul romanesc in jos.

| Drimmero a răspuns:

Castiga pseudo-campionatul din liga 1, un fotbal ajuns in paragina,, nicio echipa de acolo nu este capabila sa faca fata. Poate doar FCSB sau cum se mai numeste ea sa faca ceva.