| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întrebare, poți sa creşti în masă musculară dacă faci calisthenic?

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da, dar nu la fel de mult ca la antrenamentul cu greutati.

| aXy99 a răspuns:

Da, cu siguranta, dar este mai greu, posibil sa stagnezi relativ repede, iar anumite grupe de muschi (spre exemplu picioarele) pot fi lasate in urma.

| Nătărău a răspuns:

Pentru așazisa masă musculară trebuie să spargi celulele vechi și mici/atrofiate și să le faci să crească la loc mai umflate. Trebuie să bei mai multă apă decât o faci de obicei dacă nu vezi progres și să tragi mai tare (indiferent de felul de exercițiu fizic, trebuie să forțezi mai mult).