| Daviddvy a întrebat:

Salut,
Am o minge adidas al rihla și am spart o fix la cusături știți cumva ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Au la unele vulcanizări un lipici transparent care seamănă cu țac pac
De îi face reclama la televizor

Dar acesta este un poliacril cu un accelerator de reacție bazat pe cianura.
Lipește toate bune și frumoase
Este flexibil exact că și cauciucul

Dar mi-a spus că dacă mă ating de el în primele 24. ore mor pe loc
Așa că mare atenție la protectia muncii

Mai bine dai un ban in plus și te duci sa îți ridici mingia după 48 ore de la vulcanizare

Că să nu mai existe nici un risc.

Mie mi-a lipit niste perne pentru fotoliu de masaj

Și altă dată mi-a lipsit un fel de saltea pneumatica care se folosește la saloane de înfrumusețare care face presoterapie
De fapt este tot un cauciuc care se umfla că o minge că o camera

Așa că dacă îmi mai aduc aminte îți zic dar nu mai știu unde este situata acea vulcanizare
Era pe undeva intre batra luminoasă și muncii
Dar nu îmi aduc aminte sigur să fi fost puțin pe Basarabiei

Dar mai de grabă spre vatra luminoasă

Oricum lipiciuri jmrchere au și cei ce fabrică geamuri termopan tot din astea pe baza de cianura

Doar că la ei mă aștept să fie foarte rigide și să nu fie elastice
Au ei doua spray-uri la termopane cu care pot lipi barele cercevelele tocurile între ele fara sa mai le încălzească
Dar mă aștept că acel lipici de la termopane să fie casant

Așa că mergi la vulcanizari