| SuntEu24 a întrebat:

Salut! Am o nelămurire în legătură cu,, trasul de fiare ". Ce fel de exercitii preseaza coloana si stopează creșterea?
De exemplu care dintre aceste exercitii solicita coloana chiar și daca sunt executate corect și cu greutăți pe care le pot salta?

Luni:
1) Impins la banca drepta cu bara
2) Impins la bancă inclinata cu gantera
3)  Fluturari laterale cu gantera pentru deltoizi
4) Flotari
5) Fluturari cu gantera la banca inclinata
6) Tractiuni cu priza supinatie.

Miercuri:

1 Ramat din aplecat cu bara priza pronatie
2) Flexii cu bara
3) Ramat vertical
4) Fluturari cu gantera  din aplecat pentru deltoizii posteriori
5) Ramat cu gantera
6)  Ciocane cu gantera

Vineri:

1) Abdomene
2) Indreptari cu picioarele drepte
3) Dumbbell incline Y raise
4) Flexii la aparat pentru picioare ( fata )
5) Flexii la aparat pentru picioare (spate )
6)  Flexia mâinii pe antebraț cu bara

4 serii × 10 repetări pentru fiecare exercitiu.

Dau funda celui mai explicit răspuns!

2 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

De unde ti-ai luat programul asta e prost. Dintr-o multitudine de motive ar fi prea multe de explicat.

| SuntEu24 explică (pentru Cheo0S):

L-am făcut eu de pe internet. Ce ar trebui sa schimb? Sau îmi poți recomanda tu un program, te rog!