| Aresares15 a întrebat:

Salut! Am o pereche de ghete de fotbal superfly 8 elite(varianta cu soseta) si de cand le-am luat ma jeneaza teribil la glezna, cam pe la mijlocul tendonului lui Ahile, ma jeneaza acea soseta în partea din spate deoarece se îndoaie ciudat și îmi face rana acolo, nu știți ce se poate face? Pana la urma au fost eliteuri iar în magazin cand le-am probat nu aveau nicio problema, pentru ca evident nu aveam cum sa simt asa ceva decât intr-un meci.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu iti sta bine pe picior, doar la retur poti rezolva problema. Nu sunt pentru tine. Eu am patit-o cu adidasi speciali pentru ciclism (din aceia cu placuta pentru prindere pe pedala, cam ca la ski claparii), dupa ce am dat 500 de lei, pe net, ma asteptam sa nu am nici o problema la marime, ei trebuiau sa fie dupa specificatii 44, iar eu am fix 43, 5, deci trebuia sa se potriveasca, si totusi, cand i-am probat acasa, erau un pic strimti, insa puteam merge cu ei, dar nu mai mult de o ora fara sa ma ia durerile, erau cu doar 2-3 mm mai mici decat picioarele mele. Tragedia e ca nu e piele naturala, e imitatie (numai Dumnezeu stie ce imitatie, ca dupa sase luni de purtat zi de zi, si o tura de peste 1000 de km in vara, arata aproape ca si cand i-am luat, nici macar o cuta nu a facut materialul), si atunci nu m-am putut baza ca se va mai largi, pielea se lasa dupa cateva purtari daca pantoful e strimt sau la fix la cumparare. Eu nu i-am dat la retur, pentru ca mi-a placut enorm designul lor, si la adidasii de ciclism, mai greu gasesti adidasi care sa aiba si design incit sa ii poti purta oriunde, chiar si in ocazii mai speciale, dar, fiind inventiv de felul meu, am gasit o solutie pentru a ii largi si mari dimensiunea.