| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Salut.Am o problema.Cand am fost la mare am intrat la apa mica si am inotat cam pana la brau pana m-am acomodat cu apa.Stiu sa inot dar nu foarte bine.Dar am o problema.Ma duc in apa mai adanca dar ating cu picioarele nisipul, dar ma tem ca daca inaintez nu ma mai ridic la suprafata si eu inot nu prea bine mai mult cateleasca dar si cu mainile in fata nu stiu cum se numeste.Credeti ca ar trebui sa ma scufund si api cand am ajuns cu picioarele la fund sa imping puternic in sol si ies la suprafata iar apoi sa inot? Eu asta vreau sa pot inota in apa mai mare dar obosesc repede si cand inot cu mainile in fata (genu ala de inot cum inoata inotatorii in bazinele de inot) nu mai am aer dupa ce am dat de 5 ori din maini.Va rog ajutati-ma dau funda.Ma tem ca in apa mai adanca, mai mare cat mine sa nu ma duc la fund si sa nu mai am aerlaughing.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, e doar chestie de autocontrol. Fa un test: du-te pana in varfuri si apoi inearca sa ridici picioarele usor. Si sa dai lent din ele. La fel si din maini. Vei vedea ca apa te tine.

La mare, pentru ca e sarata o sa te tina mai sus decat la piscina.

Dar oricum nu conteaza. Incearca sa innoti precum catelul, dar dand lent din maini. O sa vezi ca merge.