| Terente7 a întrebat:

Am o problema cu bicepsul de la mana stanga. Este mai mic cu 3cm fata de mana dreapta. Tricepsul este la fel de mare si deltoidul dar bicepsul refuza sa creasca....Am antrenat prioritar mana stanga si nu s-a vazut niciun rezultat. Mentionez ca i-au un concentrat proteic pe baza de zer, creatina micronizata, dextroza si Xplode. Astept raspunsuri cum sa remediez problema... fara fraieri care nu stiu cei aia sala.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E proasta pentru ca sunt prea multe repetari. Cu 100-120 de repetari faci rezistenta, nu masa.

La biceps fa 7-8 serii a cate 8-10 repetari / saptamana, ATAT. Cu pauze de 90-120 de secunde intre serii. Lucreaza exact la fel mainile, e cea mai buna metoda sa le aduci la acelasi nivel, nu prioritiza mana mai slaba.

Iti recomand sa lucrezi doar cu gantere o perioada, flexii din picioare, flexii la scott si flexii concentrate, atat, 2-3 serii din fiecare. Forma de executie perfecta, chiar daca inseamna sa scazi greutatile si o sa se remedieze.

9 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Este imposibil sa ai acesta diferenta! Poate 3mm nu cm.Ar fi trebuit sa nu antrenezi deloc mana stanga pentru a avea aceasta diferenta.Du-te la un doctor pentru ca s-ar putea sa fie ceva probleme.

| Terente7 explică (pentru cristi1505):

Sunt 3 cm se vede foarte uratwinking

| hibrid112 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa spun am o problema asemanatoare tie doar ca la mine nu am aceiasi forta in drepta ca in stanga de aceea cand fac de exemplu ciocane sunt nevoit sa pun greutate mai mica. Acum nu stiu in situatia ta poate e de vian alimentatia, poate metabolismul tau poate ai probleme la aceea mana, poate nu lucrezi corect e o gama largahappy

| ITHelper a răspuns:

Incearca sa tragi ceva de "fiare" mai mult cu stanga..de ex faci cu dreapta 100 de ridicari, si cu stanga 120 (sau mai mult). Este cea mai simpla solutiewinking
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru ITHelper):

Cea mai simpla si cea mai proasta solitie auzita pana acum.

| ITHelper a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Este foarte simpla, dar nu inseamna ca este proasta si nu functioneazawinking

| Terente7 explică (pentru Cosmin86):

Tu macar stii ce e aia sala... fata de restul

| Cosmin86 a răspuns (pentru ITHelper):

E proasta pentru ca sunt prea multe repetari. Cu 100-120 de repetari faci rezistenta, nu masa.

La biceps fa 7-8 serii a cate 8-10 repetari / saptamana, ATAT. Cu pauze de 90-120 de secunde intre serii. Lucreaza exact la fel mainile, e cea mai buna metoda sa le aduci la acelasi nivel, nu prioritiza mana mai slaba.

Iti recomand sa lucrezi doar cu gantere o perioada, flexii din picioare, flexii la scott si flexii concentrate, atat, 2-3 serii din fiecare. Forma de executie perfecta, chiar daca inseamna sa scazi greutatile si o sa se remedieze.

| Veleno1 a răspuns:

La mine s-a mai remediat cu 2-3 repetari in plus pe serie la biceps si triceps. Sfat:concentreaza-te pe triceps, e 70% din brat

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Ceva de genu am patit eu la pectorali, dar nu stiu daca diferenta e chiar asa de mare... Si am patit-o deoarece eu lucram pectoralii cu bara Z si impingeam mai mult cu stanga decat cu dreapta. poate asa ai patit si tu, ai tras mai mult cu dreapta, fara sa-ti dai seama. happy