| DanielT95 a întrebat:

Am o problema legata de bilete la meciul Steaua-Chelsea.
Dupa cum stiti s-au vandut toate biletele si foarte multe dintre bilete au ajuns la bisnitari. Cele mai ieftine bilete sunt in jur de 200 de lei, la bisnitari. Bineinteles ca nu-mi convine sa dau 200 lei pe bilet cand stiu ca la case era pretul de 60 lei.

Intrebarea mea este urmatoarea: Am biletul de la meciul cu Ajax de acum o saptamana si ceva. Se poate intra cu el si la acest meci? Adica ramane acelasi cod de bare la turnicheti mereu sau se schimba? Nu mereu, macar la 2, 3 meciuri la rand. Sper ca intelegeti ce vreau sa spun.
Precizez ca intentionez sa intru tot pe la aceeasi poarta, sector, etc.

Nu ma intelegeti gresit, daca ar fi fost biletul 150 de lei la casele de bilete, as fi dat acesti bani, dar nu vreau sa dau la bisnitari atat tinand cont ca la casele de bilete e 60 de lei biletul.

PS: Daca cineva vinde biletul la pretul de la case, adica cel mult 80-100 lei, cumpar.

Răspuns Câştigător
| DareToZlatan a răspuns:

Pai nu, nu poti intra cu accelasi bilet deoarece din cate stiu eu biletele din meciurile Europa League isi shimba codurile de bare, in ceea ce priveste pretul biletelor sunt de acord totusi bisnitarii au profit mare pe seama suporterilor fanatici ai stelei care ar face orice sa intre la meci.Eu cred ca clubul Steaua trebuia sa de-a bilete celor care au fost si la meciul cu Ajax si nu celor care merg pentru prima data pe stadion sau care cumpara biletul pentru un profit mai mare.

| DanielT95 explică (pentru DareToZlatan):

De acord. Era frumos sa se fi gandit la asta conducerea. Stiind ca cererea este mare, ar fi trebuit sa-i respecte pe cei care au avut incredere in Steaua si au venit sa-i sustina la meciul cu Ajax. Mersi pentru raspuns, intre timp am facut rost de bilet. happy

1 răspuns: