| Herghelegiu a întrebat:

Salut.
Am o problemă, mai bine zis complexitate, fac sală de ceva timp dar de fiecare dată când văd o persoana care arată mai bine, cum să spun mă descurajez, de ce să mint am si sentimentul ăla de gelozie că arată mai bine decât mine deși știu că fiecare corp este diferit, fiecare are genetica lui si toți putem acumula masă musculară atât cât ne permite corpul nostru.
Sfaturi?
Vă mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invidie se cheama, nu gelozie.
Ar trebuiis a te ambitionezi in acest caz si sa muncesti de 3 ori mai mult la sala, ca sa ajungis i tu ca acela pe care-l invidiezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce greutate ai? laughing)

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sfatul e să tragi tare, să ajungi Mister Olympia, și atunci nu vei mai fi complexat de nimeni.
Sau să te obișnuiești cu gândul ca arăți mai bine decât foarte mulți, dar tot vor fi unii care arata mai bine decât tine

| missunderstoodx a răspuns:

Salut sa stii ca la cam 10 ani idealul de corp se schimba asa ca nu te mai complexa, acum 10 ani era la modu sa ai corpul foarte slab tip bat iar acum e bine sa ai cateva kg in plus