| Chinezu12345 a întrebat:

Salut, am o problema si am nevoie de sfaturi si ajutor. Care sunt cele mai bune proteine? Vreau sa imi cumpar si nu stiu de care sa imi iau, vreau ceva de calitate si care sa dea rezultate. Va rog sa ma ajutati cu niste nume sau cumva. Multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din carne sunt cele mai bine si din vegetale, dar nu doar proteinele ajuta si conteaza genetica,culturismul,somnul, cardio, dieta ta, tu crezi ca o sa iti creasca peste noapte multa masa musculara, logic ca nu, trebuie mult timp 2, 3 ani pentru ceva si apoi trebuie mentinut asta, sportul se face o viata, abuzul de proteine duce la pietre la rinichi

| danaieladaniela a răspuns:

Cele mai bune proteine sunt din carne si vegetale.dar iti recomand sa mergi la un nutritionist el iti va recomanda care sunt cele mai bune.

| IIIshaneIII a răspuns:

Proteinele de sobolan si gandaci de bucatarie sunt cele mai...immmyyy! Adica gustoase

| RobertMoon a răspuns:

Salut. Iti voi spune firmele de incredere de la care poti cumpara proteine sau alte suplimente, acestea fiind de calitate, deci poti lua la alegere orice doresti: Dymatize, Optimum Nutrition (ON), Universal, Now, Muscletech. Fereste-te de Redis, Nutritech, Natural Plus.

| Simpatic a răspuns (pentru RobertMoon):

Ma mir ca la cele, la care ai zis sa se fereasca nu ai zis si de ProNutrition desi nu cred ca-s de ferit acestea spuse de mine.
Cu Redis sunt total de acord.

| RobertMoon a răspuns (pentru Simpatic):

Da, am uitat de asta, sry.

| RobertMoon a răspuns (pentru Simpatic):

A luat un prieten de la ProNutrition o pungă de ceva, parca proteine și când le-a deschis erau trase și împietrite aproape, și altcineva a luat niste capsule de creatina și când le-am desfăcut sa ne uitam in capsula Abia era un sfanț de praf de creatina acolo.