| ferar12 a întrebat:

Am o simplă intrebare. Sunt jucător in liga 4! Am 2 oferte in liga 3 pana acum. Sunt chemat la probe! Intrebarea mea este! E adevarat ce mi-a zis unu ca liga 3 este egala cu a 4? Dar și liga 4 egala cu a 5 a?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Liga a noua e liga a doua
si liga intai e liga 19 de la covid 19

poti sa pui o intrebare ceva, ceva mai sau MULT MAI CONFUZA?!?
asta nu e indeajuns (de confuza)

| skull12 a răspuns:

Asta inseamna ca liga 1 este egala cu a 2 a si tot asa... deci liga 1 este egala cu liga cu a 5a? Este fals, cu cat esti intr o liga mai buna, fotbalul este mai calitativ, salariu mai mare etc.

| Hopahopa a răspuns:

Depinde de judetul in care joci in Liga4. Dar de cele mai multe ori Liga 3 e mult peste ce se intampla la liga 4 sau cum ii mai spune judeteana. La județeana jumatate din cluburi au jucatori ce se strang doar la meciuri, fără antrenament ( nu stiu daca e si cazul judetului tau ) In liga 3 sunt si echipe cu pretenții care fac antrenament si care investesc mai multi bani si acolo imediat se vede diferenta de nivel intre liga 3 si 4.