| Edok a întrebat:

Salut, am practicat câțiva ani de calisthenics, haotic, ce înseamnă haotic, fără program, dar foarte intens, spre exemplu sute de tractiuni, flotări și paralele. Eram mic, needucat, in fine, asta nu contează, spun ce am facut. 2 antrenamente zilnice, fără odihnă si fără o nutriție specifica recomandata. Intr-o zi, acum un an, începusem sa am durere de tendon la biceps, trecea în 3 zile, o simpla "febra", am luat o pauza de la antrenamente și am continuat cu viata mea pana acum jumătate de an când am reînceput antrenamentele fizice la sala. În scurt, durerea persista în amândouă bratele, la tendoanele de la biceps. Când fac biceps cu o greutate nu pare sa am probleme, dar când fac tractiuni sau orice fel de împingere, precum flotări, împins la piept, etc, durerea revine și nu ma iartă ușor. Doare nasol. Care-i problema aici, e ceva permanent, o fisura ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ti-a ajutat la ceva?
Cat de inalt si dezvoltata ai crescut?

| Cosmin86 a răspuns:

E posibil sa ai tendonul miscat sau ruptura partiala de muschi - am avut si eu.
Du-te la doctor... eu ma mir ca ai stat atat de mult fara sa te duci, eu m-am dus la 2 zile dupa ce-am simtit ce-ai zis tu mai sus.