| YunoGasaiEceaMaiTARE a întrebat:

Am primit o bicicleta care imi place mult, insa, e cam mare, chiar si cu saua data la cea mai mica, si cu mersul mai am ceva dar stiu, Insa nu pot sa pun tot piciorul pe pamant, doar varful, si cade bicicleta aproape. Cum sa fac sa opresc fara frica?

5 răspunsuri:
| Varsson a răspuns:

Poti sa pui pe cineva cunoscut ( un parinte, bunic) sa stea langa tine si sa te ajute. Sau poti merge pe langa iarba, iar in caz ca vei cadea nu patesti mimic

| lascuiulian92 a răspuns:

Apesi frana si te lasi intr-o parte sa calci cu un picior. :-|

| YunoGasaiEceaMaiTARE explică (pentru lascuiulian92):

Asta stiu. Dar... de asta imi e frica.

| YunoGasaiEceaMaiTARE explică (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Gata, acum stiu perfect sa merg pe ea.

| kjkfhjkljlasdf a răspuns:

Pai daca vrei sa opresti du-te pe linga vreo bordura sau ceva, la mine majoritatea bicicletelor erau mari, o sa mai cresti, sau te poti da de pe saua deodata cum opresti