| Porcar a întrebat:

Salut,am si eu o bicicleta si am frane pe disc,placutele mele au fost contaminate cu ulei din greseala si am decis sa le ard, erau negre iar dupa ardere sunt mai albicioase.Este vreo problema sau pot aparea probleme din cauza acestei arderi? Am mers cu bicicleta 100 de metri si frana tine destul de bine, sunt curios cum vor tine dupa 30 de km sau dupa coborarea unui deal cand isi fac "rodajul"

Răspuns Câştigător
| User23434 a răspuns:

Depinde cât de tare le-ai ars. Știu ca dacă le arzi pana se înroșesc se pot decali și pot pocni sau ceva(nu sunt foarte sigur pe informație). Spor la pedalat!

| Porcar explică (pentru User23434):

Aa,nu nu le am inrosit le am tinut chiar deasupra focului nu in foc si le am verificat sunt la fel ca inainte sa le ard ca am mai pocnit altele cand le am bagat brusc in foc

| User23434 a răspuns (pentru Porcar):

Pai mult noroc cu bicicleta, sper sa nu mai întâmpini alte probleme.

| Porcar explică (pentru User23434):

Multumesc la fel!