| george74 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare..Am o camera video sport gen go pro, dar ieftina am cumparat amera cu 160 de ron...Insa cand filmez cu ea pe bicicleta nu imi arata viteza reala cu care merg..Eu merg cu aproape 38 km/h si in filmare imi arata de parca as merge cu 10 km/h sau pe jos. Oare depinde si de camera? Ca am vazut la altii pe Youtube ca le arata viteza destul de buna, bine ei filmeaza cu go pro hero 5 sau hero 6....Multumesc.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te referi la calitatea imaginii, nu inteleg de ce compari o camera de 160 ron cu una de 2500 ron

| george74 explică (pentru suntserios):

Am dat pe ea 250 ron, nu 160... Poate tu ai bani de camere de 2500 ron..Sincer eu nu as da atatia bani pe o camera sport chiar daca as avea...

| suntserios a răspuns (pentru george74):

Ai scris in intrebare ca ai dat 160 ron pe ea.
Nu inteleg raspunsul tau, nu ti a zis nimenis a cumperi o camera de 2500 ron, doar ti s-a spus ca nu are rost ca compari cea mai ieftina camera de pe piata cu una premium.

| sierra1 a răspuns:

Bănuiesc că ai GPS la actioncam-ul tău.
Ai?

| george74 explică (pentru sierra1):

Eu ma refeream la imagine, am vazut la altii cum pe imagine zii ca zboara cu bicicleta si eu la 35 la ora cu bicla parca as merge pe jos..Eu ma refeream la imagine nu la viteza in KM/H...

| sierra1 a răspuns (pentru george74):

"am vazut la altii cum pe imagine zii ca zboara cu bicicleta si eu la 35 la ora cu bicla parca as merge pe jos"

Umblă la setări și reglează rezoluția și numărul de cadre la optimul dorit. La banii dați, camera are niște limitări, cred că ești de acord.

| mihai69 a răspuns:

Ce înțelegi prin „nu imi arata viteza reala cu care merg"?!?
Are GPS ca să măsoare viteza și să pună un overlay pe materialul filmat? Mira-m-aș la o cameră așa ieftină...
Mai degrabă se pare că tu aici te plângi de fps. Și pe astea nu ai cum să le modifici, decât doar dacă nu cumva ai un card care e prea leneș. Pune unul tip U1 sau clasă 10 și poate iese mai bine.

| george74 explică (pentru mihai69):

Da aveam un card de 4 GB de clasa mica, acum am cumparat unul de 32 GB viteza 80 clasa 10... O sa il probez sa vad.

| ziftode a răspuns:

Poate e din fps, esti sigur ca are macar 25 de fps-uri?

| george74 explică (pentru ziftode):

Are 60 de fps-uri maxim.