| Alexandru230430432 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am trecut clasa a 10 a, am facut clasa a 9 ca tehnician in gastronomie, eu fiind sportiv de cand ma stiu... adica joc foarte mult fotbal, stiu sa driblez, am tehnica, pasa o dau foarte bine, suturile la fel, vreau sa ma transfer catre liceul LPS VASLUI Fotbal, is nascut in 2002, am 1.83, 75 kg, la liceul actual am intrat din nevointa, nu stiam ca se poate intra la lps fara medie mare, acum cand ma transfer un baiat mi-a spus ca numai dau probe si imi face direct legitimatie, unii spun ca dau probe, aici la probe stau pe ganduri. la rezistenta nu prea ma descurc, adica pe teren rezist mult, dar cand alerg turi de teren obosesc instant... si cum am vazut 2000m e destul de mult, care ma lamureste pe mine ce si cum?

1 răspuns:
| LovelyWolf a răspuns:

Dacă te întrebi de ce obosești repede este din cauză că nu ai o rezistență fizică destul de buna dar ca sa te antrenezi sa intri poți face cardio adica alergi încet dar mult uite la început poti sa alergi de ex 500m sau 1 km in fiecare zi si trebuie sa te tii de antrenament si ai grijă cu alimentația încearcă să mănânci sănătos echilibrat si mai puțin