| JuSt222 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. Daca iei creatina dupa care te lasi, te dezumfli in momentu in care te-ai lasat de ea sau de sala? Adica daca tot continui sa te duci la sala te dezumflii?

5 răspunsuri:
| ġคвÿ a răspuns:

Daca continui sa faci sala nuse dezumfla, daca te lasi da

| Cosmin86 a răspuns (pentru ġคвÿ):

Daca te lasi, e NORMAL sa se "dezumfle" in cativa ani, indiferent ce iei si ce nu, se numeste STARE CATABOLICA.

| SiLaS a răspuns:

Daaa.Daca nu mai iei creatina ramai doar piele si os laughing Nu ai cum sa te dezumflii, in timp iti va scadea volumul de apa care era stocat in muschi de catre creatina dar sa nu iti imaginezi ca te dezumflii ca un balon

| AntrenorFitness a răspuns:

Astea is mituri, cu umflatul si dezumflatul.
Daca te antrenezi corect, mananci sanatos, pastrezi aceeasi masa musculara castigata in timp. Vei scadea in tonus, volum, forta si rezistenta. Dar nu te speria, nu va fi o scadere drastica.
http://www.despreculturism.ro/......atina.html

| thegame12 a răspuns:

Daca continui chiar nu te dezumfli dar sa bei apa minim 2-3 L pe zi si sa nu exagerezi cu cafea sau bauturi cu cafeina in afara de cele speciale