| Andrei4KiLL a întrebat:

legata de acest produs, stiu ca nu este un steroid ci un prohormon, si am inceput sa citesc ceva despre ele, am.17 ani si 61kg, fac sala de aproape 10 luni, suplimente am luat de la.BSN, creatina de la.BSN si superpump gaspari, am.antrenor, dorm cel putin ore.pe.seara, in jur de 8-10,.si abia am rezultate,.pe cand.ii vad pe amicii mei,. doar cu creatina au crescut f mult.
. Deci... daca a incercat cineva ceva acest produs sau alt sfaturi

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Una din cele mai mari greseli este sa te compari cu alte persoane fie sportivi pro, cunoscuti etc. ESTI UNIC, FUNCTIONEZI DIFERIT, e vorba si de genetic, degeaba dormi daca nu mănânci si te bazezi pe suplimente, degeaba dormi si mananci daca nu te antrenezi corect ( si aici ma refer la executia corecta a exercitiilor), degeaba mananci, dormi,- te antrenezi corect daca nu ai un program de antrenament corect care sa cuprinda zile de odihna totala (pe langa efortul fizic corpul ests supus si unui efort psihic, sistemul nervos e "afectat".), un program care sa-ti permita grupelor musculare timp de refacere si odihna pana la următorul antrenament. Asta e, le poti executa pe toate corect si sa ai rezultate dupa 1 an si ceva de munca. Creatina nu inseamna mare lucru, sunt mai "mari", voluminosi datorita surplusului de apa (si da ii ajuta si la antrenament, dar odata oprita suplimentarea cu creatina apa se va evapora; vor reveni la formele initiale).