| GoGu7 a întrebat:

Am si eu o mica dilema, vreau sa iau niste amino-acizi ca sunt putin plinut si nu stiu ce amino-acizi sa iau, ce imi recomandati, pe cei mai buni!

Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Aaa...Aminoacizii sunt proteinele in forma lor simpla,rezultata prin digestie. Daca vrei aminoacizi,mananca soia,carne si produse lactate,dar nu cred ca asta vreihappy
Cineva te-a informat gresit despre asta,daca vrei sa slabesti,fa sport si tine o dieta bazata pe proteine vegetale:soia,ciuperci, lactate
fructe, legume si evita carnea, pastele fainoase si incearca sa mananci fara paine.
Eu, la 13 ani, aveam aproape 70 kg, eram cat un balon.Iar vara aia, m-am apucat din ambitie de alergat in fiecare zi/seara si am mancat numai ce ti-am recomandat si eu, si am slabit vreo 10 kg in 3 luni.Bine,obisnuiam ca inainte de culcare sa fac si 100 de geno-flexiuni.
Acum, depinde de tine, dar tine minte, nu poti trisa cand e vorba de slabit.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Andrei123654789):

Lactatele nu fac parte din categoria vegetala, ci animala.

| Andrei123654789 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Nu,dar este o sursa naturala de proteine, mai putin grase decat carnea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei123654789):

Sa evite carnea? si sa manance fructe?

vrei sa spui INVERS : sa evite fructe si sa manance carne!

| Andrei123654789 a răspuns (pentru Cosmin86):

El spune ca e plinut.Da, sigur carnea e cea mai buna pentru slabit nu? Eu doar i-am sugerat o sursa alternativa de proteine si lipide ce nu-l ingrasa asa de repede.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei123654789):

Fructele au fructoza ( zahar ) care ingrasa ca orice tip de zahar.

Carnea slaba nu ingrasa, e buna in perioada de slabit.

Si lactatele in general sunt mai grase decat carnea ( ma refer naturale, nu tratate chimic - "degresate " ).

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Andrei123654789):

Un piept de pui are cam 6g de grasime pe cand un iaurt de 400g are 10-12g grasime. Deci carnea nu este mai grasa decat lactatele, si invers. Depinde cum le alegi.
Exista carne grasa/slaba si iaurt gras/slab, branza slaba grasa.

7 răspunsuri:
| GGL a răspuns:

Incearca niste C2H5O2N. E cel mai simplu!