| Stefan2341 a întrebat:

Salut am si eu o mica intrebare cu un supliment de la weider. Am achizitionat o cutie de Pure Creatine (100 caps). Vreau sa stiu exact cum se administreaza ele, acolo scrie in felul urmator ( un baiat care a mai luat mi-a zis ca se iau 3 pastile inainte de antrenament cu 30 min ).

Mod de administrare:
I. Faza de încărcare: 5 capsule de 4 ori pe zi, timp de 5 zile consecutiv.
II. Faza de menținere: 3-5 capsule/zi, în funcție de greutatea corpului.

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Faza de incarcare e o prostie, totusi ar fi mai recomandata creatina monohidrata simpla (pudra). La pudra stiu ca se lua 5g pe zi, la capsule probabil 3 poti incerca si 4 in functie de greutatea ta. Degeaba iei inainte sau dupa antrenament ca, creatina sa isi faca efectul dureaza 24h. O poti lua dimineata sau cand vrei tu, dar la ce ora iei azi la aceeasi ora o iei si maine. Hidrateaza-te bine, 3l+ de preferabil.