| Ionut_Denis_1980 a întrebat:

Salut, am și eu o mica problema. Am 14 ani și am 1.80 și aveam 94 de kg, acum am 77 dar tot se vede burta, dar pe mine ma enervează cum se vad pieptul chiar și sfârcul. Cat ar mai trebui sa mai slăbesc? Pana la 69, nu?
Și ce sa fac ca să nu se mai vadă asa rău pieptul și sfarcurile?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E ok greutatea, incearca sa faci exercitii fizice sa maresti masa musculara

| Bizon95 a răspuns:

Pe burta se depune prima oara
si se ia ultima oara
din cauza ca e cel mai apropiat de centrul de greutate si implicit cel mai usor de "carat"

deci, da, mai trebuie sa slabesti, poti sa ai muschi absolut perfecti pe abdomen si sa ai burta peste

cel mai bine sa cauti solutii de arderea grasimilor, e complet diferit de ideea de slabire, pentru ca majoritatea vor sa slabeasca pana la un punct, nu pana la 1-4% grasime in organism

| Ferii a răspuns:

Cum ai reusit sa slabesti? am si eu o problema am 1.78 si am 79 de kg si tot 14 ani. si am aceeasi problema pe care o ai si tu

| Ionut_Denis_1980 explică (pentru Ferii):

Pai de dimineata mancam un iaurt mic degresat de la zuzu cu fulgi sau imi faceam o omleta cu putin ulei ca sa nu se lipeasca, cu 2 oua si 2 felii de muschi file si daca to simteam ca mi este foame mancam o nectarina sau mar.
De la 12 Mancam peipt de pui fript cu cartofi fierti sau facuti la cuptor (nu mi placeau asa ca ii mancam cu ceva murat)
Pe la 2-3 mancam orez fiert fara sare cu o bucata de peipt fript.
Daca voiam dulce mancam miere sau mancam un baton lion.
Pe la 5 mancam un iaurt degresat cu o bucata de peipt de pui sau chiar doua.
Si daca mi se facea foame de la 6-7 in sus mancam fructe.
P.S: Sa bei multa apa...

| Eliza664 a răspuns:

In primul rand ..esti perfect asa cum esti
siii
daca chiar vrei sa slabesti poti merge la alergat e ft distractiv dar sa iti iei doua sticle cu apa mici pe care le tii in mana.
fa abdomene cate 100 pe zi daca vrei un abdomen bine lucrat
ft important este sa mananci sanatos..renunta la fast-food in primul rand.
in 10 luni daca faci asta in fiecare zi slabesti 30 poate chiar mai mult.
Dar tine minte ca ..esti PERFECT asa cum ESTI.
sa nu te schimbi pentru nmn.
funda?

| Ionut_Denis_1980 explică (pentru Eliza664):

Vreau sa-mi cresc masa musculara. In principiu vreau sa fac piept, patratele, si acel V la abdomen. Fac pentru mine, nu pentru altcineva. Mersi de raspuns