| Andrei4k33 a întrebat:

Am si eu o mica problemă. Am 17 ani, sunt destul de înalt însă nu pot zice ca am un fizic perfect, sunt destul de masiv, am brațe mari, umeri si piept mare însă nu am un six pack vizibil, asta a fost mereu cea mai mare problemă a mea, grăsimea de pe abdomen. De curând m-am înscris la o agenție de modelling, cel care deține agenția a fost încântat de mine însă nu pot spune ca pana acum in 3 luni am avut rezultate notabile. Sincer eram destul de demoralizat văzând că ceilalți băieți sunt si mai mari și arată mai bine decat mine fizic. Recent am postat o poză la bustul gol pe un grup in care mai multe modele postau, inițial nu am vrut să postez acea poza însă la îndemnul prietenilor am făcut-o și o tipă mi-a oferit un feedback negativ, mi-a zis ceva de genul,, si ce vrei sa ne demonstrezi? Dacă vrei sa iti zic sincer mai ai mult de lucrat până sa ajungi sa ai pătrățele". Pana acum eram demoralizat pentru ca niciodata nu am reusit sa imi fac un plan alimentar după care sa ma țin, când e vorba de exercitii fizice ma mobilizeze tare greu sa ma apuc, la fel, nici acolo nu am un program si lucru de obicei haotic, fac un cardio si gata, mi se pare cel mai simplu, sar coarda 30 de minute și aia a fost. Nu stiu ce sa mai fac, mi-am zis ca daca pana la vara nu reușesc să ajung măcar să scap de acea grăsime si sa mi se vadă cât de cât abdomenul, măcar așa un început de abdomen ma las de modelling, chiar dacă poate ca si față arăt bine, ma simt prea prost sa arăt inferior decât alții. Nu pot activa in felul asta. Momentan nu pot merge la sala din cauza virusului asta si nu pot lua contact cu un specialist care sa ma ajute sa incep un program ceva. Dacă se poate si este cineva dornic să mă ajute cu câteva sfaturi, un program nutritional, un program de slăbit bazat pe exerciții fizice v-as fi foarte recunoscător, sunt dispus să si plătesc persoana respectivă. Dacă sunteți interesanți sau nu știu, dacă doriți putem discuta pe Facebook, Instagram, orice( imi puteti lăsa Facebook ul in răspuns sau cum doriți) Orice sfat cat de mic ar fi el este bine primit, va multumesc!

3 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Mergi la sala si fa sport fara intreruperi de peste o sapt si in timp o sa arati mai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eugen80):

O saptamana? vrei sa spui 6 luni - 1 an. Doar un IDIOT face "o saptamana".

| miha_6184 a răspuns:

Tutoriale cu program de exerciții fizice, pe net, sunt o grămadă, dar ca să slăbești și sa te tonfiezi trebuie sa înveți despre deficit caloric, adică sa consumi mai puține calorii decât arzi. În momentul în care știi câte calorii arzi, vei știi și ce regim și activitate fizica sa adaptezi. Multa bafta îți doresc!