| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am tot auzit de la cineva ca daca iei creatina sau alte suplimente, care cresc masa musculara repede
Eu unul nu sunt tentat, dar am auzit ca ajuta. Sunt bune pentru organism?

2 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu dauneaza organismului daca sunt consumate corect. Nu poți manca creatina pe paine si dupa sa mergi la Kfc, trebuie sa mănânci bine, sănătos, sa iei exact cate suplimente este necesar si sa lucrezi la sala mult. Degeaba iei creatina daca stai pe canapea. Si incearca sa nu depasesti limita, daca ai trecut usor de ea deja dai in probleme de sanatate. Grija

| vlad1112 a răspuns:

Creatina nu iti ofera decat forta, eventul o retentie de apa daca nu ai bine pus la punct planul de alimentatie, de aici confuzia faptului ca, creatina iti ofera muschi.Si da este f bine sa iei suplimente o pudra proteica de calitate, creatina eventual vitamine bcaa.