| babuin21 a întrebat:

Salut, am un mtb terrana de 26', si am o problema la furca. Cand merg pe un drum mai accidentat, si trec printr-o groapa ceva. Nu se lasa suspensia. Daca folosesc frana de fata si sar cu ea sau ceva, se lasa pana jos. Daca sar normal fara frana, nu se lasa decat foarte putin. Care-i problema?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici o problemă, e poate puțin mai rigidă

| babuin21 explică (pentru sierra1):

O am cam de 1 an, si abia acum mi-am dat seama. Si tot la fel nu se lasa nici atunci, nici acum.Si nu stiu ce pot sa fac.

| sierra1 a răspuns (pentru babuin21):

Nu e nici o problemă, e poate puțin mai rigidă

| babuin21 explică (pentru sierra1):

Pai inteleg, acum poate sa fie putin rigida, dar la inceput? (am cumprata-o din magazin, noua)

| sierra1 a răspuns (pentru babuin21):

Babuinule, asta e treaba - dacă mai e in garanție spune-le că nu ești mulțumit