| GoldCookiez a întrebat:

am un program pentru sala pe care o fac acasa si fac luni abdomen marti brate miercuri piept joi vineri sambata la fel duminica pauza credeti ca este bine?

16 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

La 14 ani?
Pai nu-i prea bine pentru varsta ta...

| alex9569 a răspuns:

Farte faci in fiecare zi toate exercitile si asa e mai bine ca la programul pe care il ai uh in vre 3 ani te faciwinking

| GoldCookiez explică (pentru alex9569):

Poii tu de unde stii asa bine
?

| GoldCookiez explică (pentru alex9569):

Da-mi idul taw happy sa mai vbim dsp asta happy

| alex9569 a răspuns (pentru GoldCookiez):

Alex_alex_dinamo95

| alex9569 a răspuns (pentru GoldCookiez):

Cu a mic laughing)

| GoldCookiez explică (pentru alex9569):

Da-mi addhappy

| Dkgray a răspuns (pentru alex9569):

O grupa musculara se lucreaza o data pe saptamana in anumite cazuri de doua ori depinzand de organismul fiecaruia. Ceea ce ai scris tu e o ineptie.

| GoldCookiez explică (pentru Dkgray):

De ce crezi asta? da-mi un program deal taw... vreau sami antrenez doar pieptul mainile si abdomenul!happy

| Dkgray a răspuns (pentru GoldCookiez):

Remarca mea era pentru alex9569.
In primul rand nu inteleg de ce nu-ti lucrezi toate grupele. In felul in care procedezi tu vei arata disproportionat.
O grupa se lucreaza maxim de doua ori pe saptamana(in general doar o data) pentru ca masa musculara are nevoie de timp de refacere dupa un efort intens.

| GoldCookiez explică (pentru Dkgray):

Aha...uite eu lucrez ceva gen 8 min abs si 600 de diferite abdomene cu pauze intre ele in seturi de cate 20! adica fac cam 30 de seturi. dar am mentionat sunt exerciti diferite pentru abd

| Dkgray a răspuns (pentru GoldCookiez):

E total gresit sa lucrezi sute de abdomene. Soliciti inutil zona lombara. Cu siguranta si forma de executie e gresita.
Iti recomand sa te documentezi. Ai mai jos un site cu diverse articole, exercitii si un forum foarte stufos. Bafta!
http://www.getfit.ro/

| alex9569 a răspuns (pentru Dkgray):

Hai mah ca sti prea multe laughing))) du-te mai invata tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru alex9569):

In fiecare zi toate exercitile? nu mai dati frate sfaturi daca nu aveti nicio tangenta cu sportul asta...

| Cosmin86 a răspuns (pentru GoldCookiez):

Si sa ai un spate firav?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alex9569):

A zis bine... sunt oameni care au patratele mai mari si mai definite lucrand abdomenul o singura data pe saptamana, serii a cate 20 de repetari ( cu greutate pe ei bineinteles ), decat altii care fac sute de abdomene zilnic.
Uita-te pe culturism.ro, getfit.ro, topculturism.ro sau orice site de specialitate si vezi cum sta treaba happy