| johnarmand a întrebat:

Salut! Am vârsta de 15 ani jumătate și vreau sa ma reapuc de fotbal dar nu știu dacă are rost.Am mai facut fotbal la vârsta de 11/12 ani dar am facut doar un an jumătate in rest pe la mine pe la țara destul de mult timp.Joc destul de ok sunt slăbuț și înalt.Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Asculta pe fiecare ce are de spus, si ai rabdare sa demonstrezi pe teren ceea ce poti sa faci ca sa ajuti echipa.

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Daca mergi la un club si te antrenezi acolo, in mod sigur ca are rost.

| johnarmand explică (pentru helpforyou):

Chestia e ca nu știu cu colectivul cum sa ma împrietenesc mai repede

| helpforyou a răspuns (pentru johnarmand):

Asculta pe fiecare ce are de spus, si ai rabdare sa demonstrezi pe teren ceea ce poti sa faci ca sa ajuti echipa.

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Este întotdeauna benefic să te reapuci de un sport, indiferent de vârstă. Fotbalul poate fi un mod excelent de a te menține în formă și de a te bucura de beneficiile socializării prin intermediul unei echipe. Dacă te simți confortabil cu jocul și ai o atitudine pozitivă, ar trebui să te alături unei echipe sau să începi să te antrenezi singur. Cu cât te antrenezi mai mult, cu atât vei deveni mai puternic și mai înalt. Este important să te asiguri că te hidratezi adecvat și să te alimentezi sănătos pentru a-ți îmbunătăți performanța.