| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, am vazut ca la suspensia pe fata de la furca bicicletei mi s -a decolorat putin, ori zgariat, chiar nu-mi dau seama, tin sa mentionez ca bicicleta a fost intretinuta corect, curata aproape dupa fiecare tura cu aceasta. Nu are nici 20 km parcursi. Se poate rezolva? Tin sa mentionez ca culoare suspeniei in aceea zona initiala era neagra.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"furca bicicletei mi s -a decolorat putin, ori zgariat, chiar nu-i dau seama...Se poate rezolva?"

dumirește-te mai intâi care-i problema apoi vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu înțeleg care zonă a furcii și-a schimbat culoarea. Fa o poză și pune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

A oxidat. Va apărea rugina. WD 40 pe bratele furcii. Uns cu șervețel. Totuși recomand înlocuirea furcii.