| Paraschivstefan10 a întrebat:

Am voie sa consum proteine de la 14 ani? Nu ma refer la steroizi etc. Si ce inseamna BCAA?

4 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu prea vad de ce ai lua asa de devreme. Eu am inceput sa iau dupa un an de sala, de pe la 18 ani. E cam devreme, eu zic ca mai bine astepti.

| Kefry a răspuns:

Prima dată pune la punct mesele(măcar 3 pe zi) și după ceva timp de sală as zice să iei. Proteine mănânci de mic(carne, lapte, ouă etc) deci nu vei avea nici o problemă când vei începe suplimentarea. Și nu te lua după cei care spun că îți afectează ficatul, ăia habar nu au ce înseamnă suplimente și nu fac diferențele dintre suplimente și steroizi. Baftă la antrenamente.

| anor a răspuns:

Nu nu consuma nimic doar mancare si mananca cat mai mult dupa 1 sau doi ani sau chiar trei o sa te dezvolti cum trebuie acum corpul se concentreaza pe crestere, de exemplu eu am 15 ani si fac de la 12 si intr-adevar se vede ceva (antrenament workout)