| anonim_4396 a întrebat:

Fasolele îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar fasolea boabe ingrasa, avand un aport masiv de calorii.

Fasolea pastai (verde sau alba) nu ingrasa, avand calorii foarte putine, fiind de altfel indicate in curele de slabire.

| sierra1 a răspuns:

"Fasolele îngrașă?"

ai aici detalii:

https://www.youtube.com/watch?v=2tuQ38b99PA

| Sn4k3 a răspuns:

100g au in jur de 130 cal. Te ingrasi doar daca esti in surplus caloric.

| Apokales a răspuns:

Fasolea este bogata in calorii, deci ingrasa destul de bine. Nu are 130 de calorii pe suta de grame decat fiarta, nefiarta are undeva la 300 de calorii, dar este sanatoasa si bogata in proteine, deci ofera-i o sansawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baloneaza dar nu stiu sa ingrase decat daca este foarte gras preparata. Cu o bucata de carne si grasime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

„fasolele"? aoleu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Produce hormonul 'estrogen' de la care iti cresc sanii, se micsoreaza puta, si creste rata la care se acumuleaza grasimea.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Orice îngrașă, dacă nu mananci moderat

| CelMaiCunoscatorDintreUmanoizi a răspuns:

Doar înainte s-o băşeşti