| stefandanyel a întrebat:

Salut,are ceva daca administrez creatina doar in zilele de antrenament, respectiv 10 grame, mai isi face efectul?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

5 grame inainte de antrenament daca deja ai avut 5 zile legate minim. Dureaza cam 1-2 zile insa sa ajungi iar la cantitatea necesara in muschi daca ai facut pauza.Deci tehnic, nu ar trebui sa intrerupi deloc consumul ci doar sa scazi, maresti doza in functie de zilele libere.

| stefandanyel explică:

Acum in vacanta am fost doar doua zile pe saptamana la sala in care am lucrat tot corpul**, normal ma duc de 4 ori pe saptamana

| Gabi171020 a răspuns:

Creatina se ia permanent pentru ca ia isi face efectul in timp iar mai mult de 4-5 g nu se ia corpul nu poate procesa mai mult de atat si restul o da afara deci daca iei 10g in loc de 5g practic tot 5g foloseste corpul