| alexandru122142341 a întrebat:

Salut are ceva daca iau 3 shake=uri de serious pe zi?

12 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Daca, greutatea te doare, in afara de ce mananci normal, mai mananca mult... seara
este exact pe dos decat daca vrei sa slabesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru ziftode):

El vrea masa musculara, nu grasime ca sa manance mult seara.

Poti sa cresti in greutate 10kg FARA sa te ingrasi, din masa musculara.

| alexandru122142341 explică (pentru Cosmin86):

Saluttt Cosmin am ajuns si eu la 75 cum sa dau si eu de 80 de kg?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru122142341):

Mananci 4-5 mese pe zi (60% carbohidrati, 30%proteina, 10%grasimi sanatoase) si antrenament de masa musculara la sala.

Exercitii de baza: tractiuni cu haltera, indreptari, tractiuni la bara, flotari la paralele, fandari cu gantere in maini, presa militara. Restul exercitiilor si aparatele sunt "de completare".

| Alexandru250201 a răspuns:

Da, este putin cam mult

| alexandru122142341 explică (pentru Alexandru250201):

Vreau sa cresc cat mai repede am 75 de kg as vreau 80

| HadesSs a răspuns (pentru alexandru122142341):

Trebuie sa ai si 5-6 mese pe zi nu doar shake ala e supliment alimentar

| alexandru122142341 explică (pentru HadesSs):

Pai si as avea probleme daca iau 3 pe zi?

| HadesSs a răspuns (pentru alexandru122142341):

Nu prea ai ce sa probleme sa ai doar sa bei foarte multa apa si sa iti iei un hepato-protector preventiv, exemplu silimarina happy

| Alexandru250201 a răspuns (pentru alexandru122142341):

Pai daca vrei sa cresti in greutate trebuie sa mananci 4-5 mese pe zi

| tamulici a răspuns:

Da, este cam mult, pot apărea anumite dereglări proteice.
Proteinele trebuie să fie 2g/kg corp pe zi, altfel, calculează-ți altfel încât să nu ai probleme grave cu ficatul.
MAXIM, se administrează două shake-uri, așa scrie și pe cutie.

| Todireasa_Paul_1998 a răspuns:

Normal ca are ceva daca iei mai mult de 3 shake-uri, faci exces de proteine si nu o sa fie ok, unde te grabesti sa cresti asa repede? Crezi ca daca iei 3 pe zi peste noapte pui 5 kg? Ia si mananca sanatos, pentru ca proteinele de astea se si cheama supliemnt alimentar, adica nu ti inlocuieste mesele zilnice obligatorii! Iar cum a zis si cel de mai sus, proteinele sunt 2g kg/corp, tu daca ai 75, fa un calcul la 3 shake-uri cat ai +plus mesele cred ca sari de 150 lejer.