| Peatric a întrebat:

Salut, as dori o recomandare de exercitii pe care sa le fac pentru abdomen ( eventual sa-mi spuneti si de cate ori sa le fac pe saptamana ), ma antrenez 6 zile din 7, iar pana acum faceam 100 abdomene pe zi si 75 " leg raises ", dar nu cred ca era cea mai buna abordare, o recomandare?

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenul se atreneaza o data pe saptamana, maxim de 2 ori. Si la sala, cu greutati si alte exercitii, nu cu "100 de abdomene pe zi", asta cu abdomene/zi = antrenament de copii mici paraleli cu sportul.

Abdomenul se face din CARDIO (ceea ce tu nu faci) si alimentatie (80%).