| Anonim420420 a întrebat:

As dori sa stiu ce tip de longboard mi s-ar potrivi. Doresc un longboard care sa fie stabil si sa il folosesc in special doar pentru plimbat. Nu sa fac scheme cu el. Am observat ca sunt mai multe tipuri. Unele mai late, altele cu varful ascutit. As dori si eu niste pareri cu linkuri. Multumesc!

1 răspuns:
| sdws77 a răspuns:

Am un catalog Blue Tomato in care sunt prezentate toate tipurile de longboard-uri si pentru ce tip de utilizare sunt adecvate. Aparent, pentru cerintele tale, daca nu vrei sa faci deloc scheme, cred ca cea mai buna alegere ar fi un longboard de tip "Cruising" sau un "Speedboard". Cauta pe Google daca vrei sa vezi cum arata happy