| IrinaMihaela15 a întrebat:

As vrea ca la vara (adica luna viitoare happy ) sa ma duc la sala de fitness ca sa slabesc si sa am conditie fizica (si sa arat bine big grin ). Intrebarea mea este, ce exercitii ar trebui sa fac la sala pentru ca mai intai sa dau jos excesul de grasime si dupa sa ma apuc sa fac si muschi (chiar daca sunt fata, vreau sa fiu puternica)? Si este adevarat ca daca faci un sport sau te duci la sala si gen slabesti mult, atunci iti apar vergeturi pe corp? Eu deja am vergeturi din cauza pubertatii si nu mai vreau altele happy

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!

Eu recomand pentru o slabire eficienta, sesiuni de sauna la fiecare doua zile plus antrenamentul de sala.
De obicei, gasesti un instructor acolo care te indruma in functie de ceea ce vrei sa faci.
Desigur, trebuie sa ai si o alimentatie echilibrata si sanatoasa. Alimente cu fibre, putina paine, carne la grill, legume, evita carnea de porc(contine foooaaarte multe grasimi)
Incearca seara sa nu mananci decat salate.
Masa de dimineata e foarte importanta. Incearca sa te axezi pe un mic-dejun bogat in fibre, ca sa ai energie.
Ca exercitii... poti incerca cu abdomene, banda, aerobic, zumba.
Pentru acele vergeturi, cat mai mult streching.
Daca iti faci un program serios si te tii de el, sansele sa dea rezultate sunt mari.

Spor la transpirat! happy

| IrinaMihaela15 explică (pentru Roxin):

Multumesc mult pentru sfaturi! oricum o sa ma consult si cu cei care se ocupa cu sala ca sa stiu exact ce programe sa fac, dar nu vreau sa ma duc total nestiutoare laughing

| Roxin a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Cu mare placere. Daca mai ai si alte intrebari, raspund cu drag.
Sper sa iti atingi obiectivul big grin
Spor!

8 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Antrenează fundul.

| IrinaMihaela15 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Degeaba o sa am fundul mare daca am 3 randuri de colacei pe burta laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Degeaba vei face fitness daca nu vei urma o alimentatie ok.

| IrinaMihaela15 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Sunt constienta de alimentele care imi fac rau si de cele care ma ajuta sa am energie si sa fiu in forma :3

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Atunci nu îți va fi greu să renunți la unele care pune piedică la sportlaughing mult noroc și să ajungi cum vrei tu suplă. poți folosi și niște ceai verde

| IrinaMihaela15 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Multumesc :*