| Similion a întrebat:

As vrea sa apuc de kickbox dar am o problema, eu in sinea mea tot zic ca nu o sa prind niciodata si mai ales ca, cu mana stanga dau zici ca am pareza. Credeti ca o sa invat si o sa pot da si cu mana stanga sau sunt sanse sa nu invat niciodata sa ma bat? Asta e un motiv pentru care nu stiu sigur daca vreau sa merg, mi-e frica ca poate nu o sa invat niciodata. Va rog nu dati hate. Multumesc.

5 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Cel mai simplu raspuns: nu o sa stii niciodata pana nu incerci happy

| Similion explică (pentru AnastasiaK):

Stiu asta dar eu sunt de fire mai ciudat si asteptam sa mi zica cineva ca o sa invat si mergeam. Oricum multumesc pentru raspuns.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Similion):

Cine iti zice asta, te minte. Am cunoscut oameni care dupa 5 ani de kickbox sunt la acelasi nivel cu altii in prima luna. De aia zic ca trebuie sa te apuci ca sa vezi cum va fi in cazul tau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Similion):

Tu de fapt cauti scuze sa nu te duci.

| AlexG955 a răspuns:

Salut, orice persoana, fara antrenament, loveste de zici ca are pareza. Si eu la inceput loveam la fel, dar in timp si cu mult antrenament, tehnica se dezvolta. De fiecare data cand o sa ai impresia ca lovesti bine, o sa afli ca mai ai ceva de invatat si o sa lovesti si mai bine, si tot asa. Totul tine de tine si de motivatia ta, vorba aia, repetitia e mama invatarii.