| ThinkDifferent a întrebat:

As vrea sa fac biceps,triceps, piept si abdomen acasa. Ce program imi recomandati si cum?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zilnic tot corpul, 5 zile pe saptamana si asa ne antrenam organismul toata ziua prin msicare si fara serii, 1, 2 la maxim, un jurnal si tot mai mult

| Cosmin86 a răspuns:

Muschi acasa = aberatie de copii mici si firavi, care vor sa ramana firavi.

Du-te la sala, copil mic.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu de vreo luna mi-am descarcat aplicatia sworkit lite si deja incep sa se vada rezultate.Mi se pare super.Pentru abdomen vezi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU
https://www.youtube.com/watch?v=6fN4IP30bnk

| CulturismsiFitness a răspuns:

Cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesionist face voice loguri si iti explica tot ce trebuie sa stii. In plus are niste antrenamente foarte smechere

| LaurentiuFit00 a răspuns:

Salut! Mai intai poti sa iti cumperi un set de gantere, de preferat sa fie ajustabile. Exemplu de program:Luni: Piept+triceps, miercuri-spate+biceps, vineri-umeri+abdomen. Dupa cum auzi si tu "abdomenul se lucreaza in bucatarie" adica conteaza ce mananci.Ca si exercitii este recomandat sa faci exercitii care lucreaza fiecare parte dintr-un muschi.
I)Triceps:

1)Extensii cu gantera cu ambele maini:capul lung

2)flotari la banca:toate cele trei capete(mai mult capul medial)

3)extensii spre inapoi cu gantera-capul lateral)

II)biceps:

1)flexii alternative cu gantere-(capul scurt)
2)flexii hammer(ciocan)-brachiradialisul si capul lung
3)Flexii concentrate, cu gantera sprijinita pe coapsa piciorului:exercitiu de izolare(ambele capete)

III)Piept
poti sa faci impins cu ganterele si fluturari, si variatii de flotari
IV)Spate-
1)Indreptari cu gantera-partea lombara
2)ramat cu gantera-lati
3)ramat cu gantera inalt sau ramat din aplecat cu ambele gantere-partea de mijloc si upper backul
4)Ridicari de umeri-Trapez

V)Abdomen-
1)crunch(rectus abdominal-six packul{patratelele}
2)crunch invers-lower abs
3)rotiri ale trunchiului sau russian twist-oblici si rezistenta
plank-rezistenta.

Daca mai ai ceva nelamuriri poti sa ma intrebi.Salut!