| bibi_2590 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar si eu o bicicleta, dar inca nu m-am decis. Nu am de gand sa merg pe trasee de munte sau pe drumuri (foarte) accidentate, ci doar prin oras. Probabil ca voi incerca si sa sar si alte tampenii, dar nu am de gand sa devin un biker. Ma gandeam la urmatoarele biciclete: Giant Yukon Disc Street, Giant Revel 4 Street, Cube Aim... Mentionez ca as vrea sa o folosesc si iarna.big grin Sugestii, va rog?

7 răspunsuri:
| TheTiger a răspuns:

Eu zic sa iti iei un dirt/BMX, ambele sunt bune pe iarna.Deci. NO COMMENT

| DerFinne a răspuns:

Cred ca tie ti se va potrivi un BMXwinking poti face cascadorii cate vrei pe el si merge perfect pe astfalt happy Funda?!

| DerFinne a răspuns:

Du-te la hervis tongue

| Mihutt a răspuns:

Nu,un pegas sau un BMX, sunt cele mai rezistente si BMX si de sarit, funda?

| Traveler12 a răspuns:

Pai vrei un bmx? din moment ce vrei sa sari sau din astea cel mai bine ti s-ar potrivi un bmx. daca nu vrei sa ajungi un biker profi iti poti lua ceva de genul mongooze...

| bibi_2590 explică:

NU vreau bmx, am mentionat ca nu am de gand sa devin un biker, dar as vrea sa invat cum sa sar peste borduri. Vreau o bicicleta care sa ma tina in urmatorii 3-4 ani, pe care sa o folosesc prin ploaie, prin noroi, prin zapada.

| bibi_2590 explică:

Cred ca m-am exprimat gresit. Nu o vreau pentru "scheme", as vreau doar sa invat sa sar peste borduri ca sa nu o zgudui de fiecare data cand trebuie sa urc una. Vreau sa ma tina in urmatorii 3-4 ani, vreau sa o folosesc prin ploaie, noroi si zapada. Ma intrebam doar care ar fi cea mai buna alegere (am mentionat 3 biciclete) sau daca puteti sa imi mai dati voi sugestii (biciclete asemanatoare).